22 Haziran 2024

Öğrenciler İçin Zihin Haritaları

ÖĞRENCİLER İÇİN ZİHİN HARİTASI

Çocuğunuzun bir konuyu tek bir sayfada görmesini, bu konuyu ezberlemeden hafızasına kaydederek kalıcı hale getirmesini, bunun sonucunda da sınav başarısının %80 artarak motivasyonunun ve özgüveninin gelişmesini; bütün bunları da eğlenerek rengarenk kalemlerle yapmasını ister misin?

Sahnenin sene başında kurulduğu, çocuklarımızın altında ezildiği ödev ve sınav yoğunluğundan çocukluklarını yaşayamadığı, çoğu zaman bu yüzden bizimle de aralarının bozulduğu rekabetçi bir eğitim sistemi içindeyiz. Çocuklarımızın maalesef ki öğrenme ile ilgili bildikleri en iyi yol ezberleme ama  ezberledikleri  bilgiyi kısa bir sürede unutmaları da  kaçınılmaz.

Ders çalışmanın en eğlenceli ve renkli hali
olan Zihin Haritaları ile önce bilgisayar çocuklarının eline renkli kalemler vereceğiz, renklerin verdiği enerji ile başlayacaklar çalışmaya. Amacımız öğrenmeyi öğretmek en önemlisi de öğrenilen bilgiyi kalıcı hafızaya almak. Bu yöntem ile çocuğunuzun daha akıllıca çalışması sağlanacak böylece daha çabuk ve daha kolay öğrenmeye başlayan çocuğunuz zamandan da kazanacak, kazandığı bu zamanda da mutlu, motivasyonu ve  özgüveni yüksek çocuk olacaktır.

Başarıdaki en önemli faktör çok çalışmak değil akıllıca çalışmaktır.

Unutmayın başarı takip eder

ZİHİN HARİTALARI ÇOCUĞUNUZAİYİ GELECEK
Çünkü zihin haritaları;
Ezberden kurtarır
Öğrenilenleri kalıcı hale getirir.
Beynin gücünü keşfettirir.
Anlamayı kolaylaştırır
Özgüveni geliştirir
Yaratıcılığı geliştirir
Zaman kazandırır
Doğal ve kolay öğrenme
Tüm konuyu tek sayfada görebilme
Hızlı tekrar
Motivasyon
Bilgiyi kalıcı hale getirme
Başarı odaklı eğitim
Dikkat ve konsantrasyon artışı

Yorum ekle